Leden 2015

Dneska anglicky

17. ledna 2015 v 0:02 | Zapomenutelný |  Krátce
Sometimes we think we have moved on.
Then we find ourselves in the same old mess.

Jak jsem strávil Silvestra

1. ledna 2015 v 16:05 | Zapomenutelný
Rodiče i brácha byli jako každý rok pryč, tak jsem měl v plánu strávit včerejší večer s kamarádkou u mě doma. Už jsme ho tak párkrát trávili. Pustili jsme si film, já udělal chlebíčky a bylo to fajn. Včera se na mě ale vykašlala z rodinných důvodů, které tady nebudu rozmazávat, protože jsou na to moc osobní.
Na jednu stranu jsem to chápal; v podobné situaci bych se totiž nejspíš zachoval stejně. Ale na druhou stranu mě to mrzelo, protože na domlouvání něčeho jiného už bylo pozdě a moc se mi nechtělo srát se na něčí večírek bez pozvání. Tak jsem se smířil s tím, že poprvé v životě strávím konec roku sám.
Film jsem si pustil, poslouchal jsem hudbu a učil jsem se kandži. Vlastně se ten večer od kteréhokoli jiného večera vůbec nelišil, a když jsem si to uvědomil, měl jsem z toho radost. Když mi totiž přišla smska s tím, že kamarádka nepřijde, představoval jsem si sám sebe, jak strávím večer v depce. Na tu nakonec ani nedošlo. Pokud se můj stav dá nějak popsat, řekl bych, že jsem byl klidný. Extrémně klidný. Tak jsem dneska uvažoval - možná jsem už dospěl do bodu, kdy jsem schopen nechat být veškeré výčitky, které mám k vnějšímu světu, a zaměřit se sám na sebe. Možná se konečně dokážu oprostit od toho mého sebelítostivého skrčkovského sebezapírajícího pozérského já a stát se pravým samotářem. Ale jelikož se znám, nemůžu si být jistý, kdy mě tohle moje prozření zase opustí.
Taky upřímně doufám, že tohle byl můj první a poslední osamělý Silvestr. Dal jsem si jedno malé předsevzetí - ale o tom se nemluví, jinak by to nevyšlo, ne? ;)

Každopádně bych chtěl všem, kdo chodí na můj blog (jmenovitě Evil a Tajince) popřát hodně štěstí do nového roku, tuhé zdraví a pevné nervy. A chtěl bych taky slíbit, že se polepším a budu častěji psát na svůj blog články a na vaše blogy komentáře, ale jelikož se, jak už jsem říkal, znám, takové věci je lepší neslibovat, abych vás pak nezklamal. :)