Prosinec 2013

Proč se nerad zúčastňuji třídních akcí

28. prosince 2013 v 19:29 | Zapomenutelný
V zásadě jsem si za ty roky, co jsem naživu, vybudoval image samotáře. Nebo taky outsidera, šprta, toho vola, se kterým se nikdo nebaví... jak jen to kdo nazve.

Nedávno jsem se ale jedné takové akce zúčastnil a konečně jsem si uvědomil, proč jsem se tomu celé ty roky vyhýbal.

Když jsem byl malý (haha, jasně, bylo mi tak... dvanáct? Třináct? Už nevím), byl jsem gay. Teda, tehdy jsem si to o sobě myslel, protože jsem se v tom všem prd vyznal. Ale o tom zase jindy.
Zamiloval jsem se do spolužáka a neprozřetelně (a zcela nevinně a neúmyslně) jsem se prozradil svému nejlepšímu kamarádovi. Ten to začal rozšiřovat, takže jsem to tomu dotyčnému radši řekl, protože mi bylo jasné, že bude lepší, když se to dozví ode mě, než aby to slyšel od někoho jiného. Samozřejmě mě odmítl a já jsem si ve své naivitě myslel, že je to konec příběhu. Pochopitelně tomu tak nebylo.

Proč se vyplatí žít

16. prosince 2013 v 22:35 | Zapomenutelný
Naše generace by si měla konečně vytvořit vlastní umělecký směr.
Jsme generace ztracených, kteří ať už hledají, či nehledají, nemohou nic nalézt. Máme v sobě fantasknost romantiků a bolest realistů. Nevěříme v nic. Nic nemilujeme a vším pohrdáme, bráníme se předpojatosti. Přece se ale stále snažíme nalézt řád. Chceme něčeho dosáhnout, abychom našli své místo ve společnosti, abychom si mohli říct, že někam patříme, a být klidnější. Chceme zapadnout a být milováni.
Chceme si toho tolik říct, ale nikdy to nedokážeme. (Josef Škvorecký - Zbabělci)

Proč jsem hlupák

3. prosince 2013 v 17:50 | Zapomenutelný |  Krátce
Já hlupák jsem si vytvořil image samotáře a až teď si uvědomuju, že ve skutečnosti potřebuju být neustále s někým v kontaktu.